Öğrenci Panosu

Bu sayfa sık güncellenmektedir. Öğrencilerimizin belirli aralıklar ile bu sayfayı kontrol etmelerini rica ediyoruz.
 
Duyuru Tarihi Konusu İçerik
15.09.2021 Vehbi Koç Vakfı Burs Duyurusu Vehbi Koç Vakfı Burs Rehberi'ni (2021/2022) pdf formatında açmak için tıklayınız.
Basvuru tarihleri: 13 Eylül- 15 Ekim 2021 
Burs basvurularınızı www.vkv.org.tr adresinden yapabilirsiniz.
Pdf biçimindeki Burs Başvuru Göreseli için tıklayınız.
09.09.2021 TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Burs Programı Duyurusu Hk. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Vakfı bu yıldan itibaren ise var oluş amacına hizmet edecek şekilde, tıp öğrencilerine ve sağlık alanında eğitim gören başarılı üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlayacaktır.
Açıklama metnine ulaşmak için tıklayınız.
Duyuru Afişne ulaşmak için tıklayınız.
09.09.2021 Lisans ve Llisansüstü Burs Duyurusu Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Bilimsel Çalışmalar Koordinasyon Dairesi Başkanlığının "Lisans ve Lisansüstü Burs Duyuru Afişi" ile ilgili Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alınan ilgi yazı ve afişe ulaşmak için tıklayınız.
01.09.2021 Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Bursu Duyurusu Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Bursuna başvurmak isteyen-duyuruda belirtilen şartları sağlayan öğrencilerin,  www.tesyev.org adresinde bulunan müracaat formu ve eklerini 08 Ekim 2021 Cuma gününe kadar Fakültemize ulaştırmaları gerekmektedir.
Türkiye Engeliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı Yükseköğrenim Öğrencileri TESYEV Bursu Duyurusu
05.08.2021 Türkçe ve Türk Kültürüne Uluslararası Katkı Ödülleri Hk. Yunus Emre Enstitüsünden alınan ilgide kayıtlı yazıda, UNESCO tarafından Yunus Emre'nin vefatının 700.yılına atfen 2021 yılının "Yunus Emre" yılı olarak belirlendiği bildirilerek, Cumhurbaşkanlığımızın 29.01.2021 tarihli 2021/1 sayılı genelgesi ile 2021 yılının "Yunus Emre ve Türkçe" yılı olarak kutlanmasının kararlaştırıldığı belirtilmektedir. Yazıda devamla, Enstitüleri tarafından yurt içinde ve yurt dışında farklı alanlarda çok sayıda etkinliğin gerçekleştirilmesinin planlandığı, bu çerçevede "Türkçe ve Türk Kültürüne Uluslararası Katkı Ödülleri" verileceği ve söz konusu ödüller vasıtasıyla Türk kültürünü ve Türkçeyi dünyaya tanıtan kişi, kurum ve kuruluşlar ile bu amaca hizmet eden evrensel kıymete sahip eserlerin dünya kamuoyunun gündemine getirilmesinin hedeflendiği ifade edilmektedir. Ayrıca, ilgili ödüllere başvuruların 01 Temmuz-15 Ekim 2021 tarihleri arasında https://basvuru.yee.org.tr internet adresinden çevrimiçi olarak yapılabileceği yapılabileceği bildirilmekte olup, aynı adresten adaylık ve aday gösterme şartlarına ilişkin kılavuza, ödüllerle ilgili afiş, sosyal medya tasarımlarına ise https://bulut.yee.org.tr/s/bHLYwJignWSKDje internet adresinden erişilebileceği vurgulanmaktadır.
28.07.2021 'Mehmet Âkif ERSOY ve İstiklâl Marşı'' İllüstrasyon Yarışması Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 2021 yılı İstiklâl Marşının Kabulü ve Mehmet Âkif ERSOY'u anma etkinlikleri kapsamında basılı veya basılı olmayan tüm Üniversite çalışmalarında kullanılmak üzere "Mehmet Âkif ERSOY ve İstiklâl Marşı" İllüstrasyon yarışması yapılacaktır. Yarışmaya başvurular 06/08/2021- 03/09/2021 tarihleri arasında olup, yarışmaya ilişkin şartname, başvuru formu ve afiş'e ulaşmak için tıklayınız. 
28.07.2021 2021 Türkiye Afet Yılı
Afet Farkındalık Eğitimi
Çevrimiçi Afet Farkındalık Eğitimi Dersini henüz almamış olan öğrencilerimizin yaz okulu döneminde  dys.mu.edu.tr üzerinden derse katılımları önemle rica olunur.
 
28.07.2021 Anket - Hidrolize Kolajenin Üretimi, Fonksiyonel Özellikleri ve Tüketici Algısı Üzerine Bir Araştırma Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Gıda Mühendisliği Bölümü’nde Prof. Dr. Selman TÜRKER danışmanlığında Gıda Mühendisi Cennet AVCI tarafından yürütülmekte olan “Hidrolize Kolajenin Üretimi, Fonksiyonel Özellikleri ve Tüketici Algısı Üzerine Bir Araştırma’ başlıklı yüksek lisans tez çalışması için hazırlanmıştır.

Bu çalışmada, tüketicilerin; kolajen, jelatin ve hidrolize kolajen hakkındaki bilgi, tutum ve farkındalık düzeylerinin belirlenmesi amaçlanmıştır.
Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBrbD-6G-QWP6yw-NoJSKbkbdEKJ3i_0ZkipnboZtFSe-BZQ/viewform 
28.07.2021 Anket - Türkiye’de Bir Yatırım Aracı Olarak Kripto Paralar Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğretim elemanlarınca hazırlanan “Planlı Davranış Teorisi Çerçevesinde Türkiye’de Bir Yatırım Aracı Olarak Kripto Paralar” başlıklı çevrim içi ankete ulaşmak için tıklayınız. (https://forms.gle/cSNfTq7nxSq5ZToq8
 
25.06.2021 Uluslararası Öğrenci Sempozyumu UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) ve Samsun ve 19 Mayıs Üniversiteleri iş
birliğinde VII. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu 1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında Samsun’da
düzenlenecektir. Sempozyuma Türkiye`de öğrenim gören uluslararası öğrencilerin ve diğer tüm
araştırmacıların katkı sunmaları hedeflenmektedir.
Duyuru Metni
Sempozyum Adresi: http://www.internationalstudentsymposium.com/sempozyum/
23.06.2021 Anket: Üniversite Öğrencilerine Yönelik Bir Araştırma Bu anket, Marmara Üniversitesi / Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Halil Ekşi, Doç. Dr. Durmuş Ümmet, doktora öğrencisi Umut Kermen ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji bölümü araştırma görevlisi Hasibe Arıcan tarafından, Üniversite öğrencilerinin İnternet ve sosyal medya kullanımı ile çeşitli davranışlarını incelemek maksadıyla hazırlanmıştır.

Bağlantı: https://docs.google.com/forms/d/1SApKM5VL-YVje9OMyvnrvF8uwRVkUvOczqYPsyjk20k/edit
10.06.2021 Anket:  Hemşirelik Öğrencilerinin Klinik Uygulamaya İlişkin Kaygı Düzeyleri  Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Arş. Gör. Seher DÖNER'in, COVID-19 Salgını Sırasında Hemşirelik Öğrencilerinin Klinik Uygulamaya İlişkin Kaygı Düzeyleri ve Etkileyen Faktörler: Çok Merkezli Web Tabanlı Bir Çalışma" isimli çalışmayı Üniversitenizde öğrenim gören hemşirelik bölümü son sınıf öğrencilerine online olarak anket uygulaması şeklinde yapabilmesi talep edilmektedir.

Bağlantı: https://forms.gle/ySGeCRt1nK1kyWrb6
08.06.2021 Anket - Yürütücü İşlevler Ölçeği'nin Türkçe uyarlama çalışması Değerli katılımcı, Bir araştırma projesine davet edilmektesiniz. Bu çalışma Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Psikoloji Bölümü, Deneysel Psikoloji ABD öğretim üyesi Doç. Dr. Hatice KAFADAR ve Arş. Gör. Hasibe ARICAN tarafından yürütülen bir araştırmadır. Bu çalışmanın amacı; Yürütücü İşlevler Ölçeği'nin Türkçe uyarlama çalışmasının yapılmasıdır.

Yürütücü İşlevler Ölçeği'nin Türkçe uyarlama çalışması On-line Anket Formu
08.06.2021 TÜBİTAK 1512 - BİGG DÜNYA 2020-2022 yılları 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programının 1. Aşama Faaliyetlerini yürütmek üzere, İTÜ ÇEKİRDEK BİGG ve BİGG DÜNYA iş birliği ile ARI TEKNOKENT PROJE GELİŞTİRME PLANLAMA A.Ş. ve DÜZCE TEKNOPARK A.Ş. uygulayıcı kuruluşlar arasında yer almıştır.
TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci Program Başvuru - BİGG Dünya
04.06.2021 Çevrim içi kurs Yozgat Bozok Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından çevrimiçi olarak düzenlenmesi planlanan kurslara ilişkin detaylar ilgide kayıtlı yazı ile bildirilmektedir.
Kaz Yetiştiriciliği Eğitimi
Uygulamalı Temel ve İleri İstatistik
01.06.2021 Ulusal Öğrenci Fotoğraf Sanal Sergisi Üniversitemiz Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Fotoğrafçılık Kulübü tarafından
14-20 Haziran 2021 tarihleri arasında Online olarak "Uzaktan Uzağa, Gönülden Gönülle Eğitim" konulu bir sergi düzenlenmesi planlanmaktadır.
Söz konusu sergiye ülkemiz genelinde uzaktan eğitim yapan üniversitelerin tüm ön lisans / lisans öğrencileri katılabilecek olup afiş, katılım şartları ve katılım bilgi formu için tıklayınız. 
26.05.2021 Memnuniyet Anketi Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Anabilim Dalı Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Hasan ŞİMŞEK'e ait ''Fizyoloji Özelinde Uzaktan Eğitim Modeline Karşı Öğrencilerin Memnuniyet Anketi'' ne katılmak için tıklayınız.
26.05.2021 Sigara Bırakma Kampanyası Muğla İl Sağlık Müdürlüğünden alınan ilgi yazıda, Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulunun
(BMYK) 26.01.202l tarihinde yapılan toplantısı ile 202l Yılında tüm kesimlerin katılımıyla "Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği" başlatılması kararı alındığı, toplumda tütün kullanımını azaltmak ve pasif etkilenimi önlemek amacıyla Mayıs 2021 itibarıyla "BAŞARABİLİRSİN" temasıyla sigara bırakma kampanyasının hayata geçirildiği, ayrıca İlimizde görev yapan ve toplumda rol model olan meslek gruplarından (sağlık çalışanı, öğretmen, kolluk kuvveti personeli, asker, hakim, savcı, avukatlar, din görevlisi vb.) başlayarak, diğer kamu kurumu personeline yönelik sigara bırakma kampanyasının İl Müdürlüğünce organize edileceği ve bu personelin sigara bırakmalarını sağlamaya yönelik faaliyetler gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
İlgili Bağlantılar:
- Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri
Sigara Her Nefeste Zarar Veriyor
Hemen Şimdi Sigarayı Bırakın
04.05.2021 2021 Yılı Gençlik Kampları Gençlik ve Spor Bakanlığı; Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından gençlerin çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle tanışmalarını temin etmek amacıyla 12 – 13, 14 – 15 yaş grubu ücretsiz deniz, 14 – 15, 16 – 17 ve 18 – 22 yaş grubu ücretsiz doğa kamplarının düzenlenmesi planlanmıştır.
Bu bağlamda; kamp başvuruları gençler tarafından 26 Nisan – 02 Temmuz 2021 tarihleri arasında adresinden veya E-Devlet aracılığıyla elektronik başvuru https://gencizbiz.gsb.gov.tr yoluyla online olarak yapılacaktır.

Son Güncelleme Tarihi : 15.09.2021 12:04 Okunma Sayısı : 2100

Son Duyurular
>